İstanbul Pharma

Acil Durum Kitleri

Acil bir durum söz konusu olduğunda, bazı imkânlar sınırlanır. Acil durum kiti, gerek yaraların meydana getireceği hasarları azaltmak için, gerekirse de temel ihtiyaçlarımızı karşılamamıza yardımcı olmak için çok gerekli bir önlemdir. Acil durum anında bizim hayatta kalmamızı sağlayacak olan bu kitleri; evde, iste ve hatta aracımızda bile bulunması gereklidir. İçerisinde bulunacak olan malzemeler, firmamız tarafından özenle temin edilip, güvenle satışa sunulabilecek malzemelerdir.

İçerisinde Bulunması Gereken Malzemeler

Sağlam Bir Çanta

Öncelikle içerisine malzeme koyabileceğimiz sağlam bir çanta temin etmeliyiz. Sağlam olmasını belirtmemizin sebebi, herhangi bir durumda, çantaya zarar gelmesi durumunda içerisinde bulunan malzemeler de etkileneceği için ilk adimi doğru atmak önemlidir.

Biraz Yiyecek ve İçecek

Acil durum kiti denilince akla ilk gelen bu madde, temel ihtiyacımız olan beslenmeyi karşılamak içindir. Bu çantanın içerisinde, bol miktarda su, bisküvi, kek bulundurulmalıdır.

Çakmak Taşı veya Su Geçirmez Kibrit

Ateş yakmak birçok açıdan önemlidir. Soğuktan korunmak, aydınlık bir çevre yaratmak ve tabii ki bulunduğunuz konuma göre yabani hayvanlardan korunmak için.

Alüminyum Folyo

Kit içerisinde bulunan çoğu malzeme tek bir işlev görmez. Alüminyum folyo da o malzemelerde biridir. Yemek saklamak, sıcak tutulacak bir malzemenin sıcaklık seviyesini korumak gibi özelliklere sahiptir.

Vazelin ve Pamuk

Bir önceki maddede bahsetmiş olduğumuz çok işlevsellik, bu madde için de geçerlidir. Yaralara tampon yapmak ve temizlemek için kullanımı rövanşta olsa bile asil önemli işlevi başkadır. Ateş yakmakta güçlük çekilirse o zaman bu malzemeleri kullanabiliriz. Hem çabuk hem de uzun süreli ateş yakmakta başarılı olan bu iki malzeme, zor zamanımızda isimizi kolaylaştıracaktır.

Tentürdiyot, Plaster, Gazlı Bez, Yara Bandı ve Ağrı Kesici

Herhangi bir yaralanma söz konusu olduğu durumlarda, zararın büyümemesi için kullanılacak ürünler mutlaka bulundurulmalıdır. Tampon yapılarak kanama azaltıp, tentürdiyot ile mikrop kapılmasının önüne geçilebilir.

Misina ve Küçük Oltalar

Hangi durum içerisinde kalacağımız belli olmadığı için çantaya konulması gereken önemli bir malzemedir.

Bal Mumu

Acil durum kiti içerisinde bir diğer olması gereken madde ise bal mumudur. Eğer yanma tehlikesi söz konusu olan bir eşyayı, yanmaz hale getirmek istiyorsak bal mumuna ihtiyacımız vardır