İstanbul Pharma

Yetim İlaçları

Yetim İlaçları, nadir hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan ilaçlardır. Toplumlarda yaygın görülmeyen bu hastalıkların, maliyeti yüksek ilaçlarına talep, son derece az olduğundan ilaçların üretimi de buna bağlı olarak az yapılmaktadır. Yetim ilaçların pazarlanması yeterince karlı görülmediğinden bu ilaçlara yatırım ve pazarlama yapılmamaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı ihmale uğramış ve üzerinde çok durulmayan ilaçlar bu şekilde adlandırılmıştır.

Ülkemizde ihtiyaç duyulan bu ilaçların neredeyse tamamı yurt dışından temin edilmektedir. Ancak Türkiye, yetim ilacını en fazla geri ödeme kapsamına alan ülkelerdendir. Bu durum yine de ülkemizde ilaçlara ulaşımı kolaylaştırmış değildir. Firmamız gelişmiş tedarikçi ağı ile güvenilir bir şekilde temin ettiği birçok yetim ilaç stokunu bünyesinde barındırmaktadır. Her şeyden önce insani yardımı ilk sırada tutan İstanbul Pharma, sağlık kurumlarının ihtiyaç duyduğu birçok tıbbi malzeme ve ilacın teminini sağlamaktadır. Firmamız yetim ilaçları hakkında ulaşılabilirlik sağlama, ihtiyaç duyan tüm bölgelere ve tüm sağlık kurumlarına tedarik olayını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bu hareketi tamamen sosyal sorumluluk bilinci ile yaparak zor durumda bulunan insanlara yardımcı olmak niyetiyle ilerlemektedir.

Nadir Hastalıklar

Nadir hastalıkların büyük bir çoğunluğu genetik kökenli olmakla birlikte çevresel faktörlerden kaynaklanan hastalıklar da oluşabilmektedir. Bu hastalıklar, son derece ciddi sonuçları olan ve hayati tehlike barındıran hastalıklardır. Nadir hastalıklara sahip olan kişilerin, hastalıklarına teşhis konulması zorlu ve uzun bir süreci kapsamaktadır. Bu uzun teşhis sürecinin ardından bir de hasta, ilaç bulma sıkıntısı yaşamaktadır. Çoğu zaman hastanın ilaca ulaşması, teşhis konulmasından daha zorlu bir süreç olarak ilerlemektedir. Süreç uzadıkça da hastanın sağlığı veya var olan engeli daha da kötüye gitmektedir. Diğer tüm hastalar gibi nadir hastalığa sahip olan insanlar da tedavi olmak veya en azından semptomlarının azaltılması için hastalığının kontrol altına alınmasını istemektedir.

Avrupa'da nadir görülen hastalıkların teşhisi ve tedavisi için klinik çalışmalar yapılmaktadır. Tüm bu çalışmaların yapılabilmesi için gerekli koşulların sağlanması şarttır. Bu hastalıkların tedavisi için yüksek maliyetli deneysel çalışmalar yapılması gerekmektedir. Hastaların en azından yaşam kalitelerinin yükselmesi için bu ilaçların, yetim ilaçları adlandırmasından kurtularak daha ulaşılabilir olması için firmamız birçok çalışma gerçekleştirmektedir.


Talep Formu

Tüm ürünlerimizle alakalı bilgi alabilmek için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Doldurduğunuz form inceledikten sonra en kısa zaman içerisinde temsilcilerimiz tarafından size dönüş sağlacaktır. Merak ettiğiniz tüm konuları buraya yazarak yada iletişim kısmından bizi arayarak ulaşabilirsiniz.